Isteria creată pe fondul scumpirii carburanților a dus la formarea de cozi uriașe la majoritatea benzinăriilor. Conducătorii auto au venit „înarmați” cu bidoane și canistre, iar timpul de așteptare a crescut foarte mult. Această situație a dus și la incidente mai puțin plăcute în rândul șoferilor.
Este și cazul unei tinere de 22 de ani, care a fost lovită miercuri seară de un alt client care aștepta să-și alimenteze mașina, într-o benzinărie din centrul municipiului Iași. Femeia nu ar fi respectat rândul.
În urma evenimentului, victima a suferit un traumatism cranio-cerebral și a ajuns la spital.
„A fost un apel la 112 că la o benzinărie de pe strada Sfântul Andrei a avut loc o agresiune fizică asupra unei persoane de sex feminin de 22 ani. Ea a suferit un traumatism cranio-cerebral fără pierderea cunoştinţei. A fost dirijată la Spitalul de Neurochirurgie din Iaşi”, a declarat medicul-şef UPU-SMURD Iaşi, Diana Cimpoeşu.
Sursa foto: Ovi D. Pop