Doi bărbați au murit și unul a fost transportat în comă la spital după ce s-au răsturnat cu mașina pe un drum județean din Constanța.
Unul dintre cei doi era cercetat penal pentru că a participat la cursele ilegale organizate pe autostrada A4 în urmă cu două zile, spun surse din anchetă.
Cei trei bărbați s-au răsturnat cu mașina pe câmp, pe un sector drept al drumului județean 87, în preajma localității Nazarcea.
Surse din anchetă spun că se întreceau cu o altă mașină când s-a produs accidentul pentru că autoturismul s-a rostogolit de mai multe ori, iar trupurile celor 3 au fost aruncate la câțiva metri distanță.
„O victimă 27 de ani declarată decedată, a doua victimă 40 de ani în stop cardio-respirator. S-a efectuat protocolul de resuscitare, dar din păcate a fost declarat decesul, și a treia victimă în comă preluată de echipajul SMURD și transportată la spital”, a declarat Claudia Tatarici de la Serviciul de Ambulanță Județean Constanța.
Pe unul dintre ocupanții mașinii, polițiștii îl lăsaseră recent fără permis de conducere și îl cercetau penal pentru că a participat la cursele ilegale postate pe Facebook.