Simona Halep pierde dupa un meci de infarct cu Serena Williams!

Simona Halep pierde dupa un meci de infarct cu Serena Williams!

de Cristian
0 comment

Din păcate drumul Simonei Halep la Australian Open se opreşte în faza optimilor de finala. Sportiva noastră a pierdut după un meci de mare luptă în faţa Serenei Williams, scor 1-6, 6-4, 4-6.

Serena Williams, aflată într-un vârf de formă nu i-a dat nicio şansă Simonei în primul set, în care s-a impus clar cu 6-1. Setul 2 a fost mai echilibrat, Simona reuşind pe final să rupă ritmul şi să câştige cu 6-4.

Din păcate, în setul 3, la scorul de 3-3 Simona şi-a pierdut serviciul, Serena reuşind să-şi conserve avantajul break-ului până la final, câştigând cu 6-4.

Este foarte probabil ca, în urma acestei înfrângeri, Simona să piardă prima poziţie în clasamentul WTA.

You may also like

Lasă un comentariu

RPTV - Sursa ta de stiri de incredere.

Copyright © 2023 RPTV