Au luptat până la final. CSM-Gyor 25-27!

Published

on

CSM nu a trecut de Gyor. Scor final 25-27.

Fetele noastre au jucat de la egal la egal până spre finalul primei reprize. La jumătatea primei părți, CSM conducea cu 10-8, însă unguroaicele au revenit spectaculos în meci și au marcat pe bandă rulantă până au intrat la vestiare. La pauză scorul era 10-14 pentru maghiare!

În repriza secundă, bucureștencele au forțat o revenire extraordinară și-au egalat la 17, dar n-a fost suficient. Gyor nu a cedat și a pus din nou stăpânire pe joc, în ultima parte a reprizei, reușind să închidă partida cu un avantaj de două goluri pe tabelă, 27-25.

După această victorie, Gyor și-a asigurat matematic câștigarea grupei și rămâne neînvinsă în Liga Campionilor după 19 partide.

În convalescență după accidentarea gravă de la European, Cristina Neagu a văzut partida din tribunele Sălii Polivalente.