Află la ce Grup a aderat AUR în Parlamentul European

Află la ce Grup a aderat AUR în Parlamentul European

de Valentina V
0 comment
Află la ce Grup a aderat AUR în Parlamentul European

Află la ce Grup a aderat AUR în Parlamentul European

AUR a aderat la Grupul Conservatorilor şi Reformiştilor Europeni (ECR) din Parlamentul European. Toţi cei şase europarlamentari AUR au aderat la Grupul Conservatorilor şi Reformiştilor Europeni (ECR), scriu cei de la news.ro. 

Ne-au cântat prohodul, dar s-au înşelat! Europarlamentarii AUR vor activa în cadrul Grupului Conservatorilor şi Reformiştilor Europeni (ECR), cel mai important grup conservator din Parlamentul European. Sper ca alături de celelalte guverne conseratoare din ECR să asigurăm prosperitate naţiunilor europene şi să oprim ideea unui suprastat federal european”, a declarat preşedintele AUR, George Simion, conform unui comunicat de presă al partidului.

Conducerea ECR a aprobat în această după-amiază, cu unanimitate de voturi, integrarea europarlamentarilor AUR în grup, urmând să lupte, de la Bruxelles, umăr la umăr pentru interesele europenilor.

AUR a trimis în Parlamentul European, ca urmare a votului de la alegerile din 9 iunie, şase eurodeputaţi: Cristian Terheş, Claudiu Târziu, Gheorghe Piperea, Adrian Axinia, Georgiana Teodorescu şi A.S. Sturdza Şerban Dimitrie.

Nicolae Ciuca, imagine inedită. Liderul PNL, smerit, în noaptea de Înviere într-o mănăstire în care a slujit Arsenie Boca

Pentru mai multe stiri ne puteti urmari AICI

Sursa foto- News.ro

Ionuț Stroe: „Perioada verii este ușor nepotrivită pentru o campanie electorală”

Iohannis se distanțează de PSD și PNL în problema alegerilor prezidențiale. Când ar trebui organizat scrutinul pentru cea mai importantă funcție în stat: opinia președintelui

 

 

You may also like

Lasă un comentariu

RPTV - Sursa ta de stiri de incredere.

Copyright © 2023 RPTV